Elektronik Kapı Dedektörü

ELEKTRONİK KAPI DEDEKTÖRÜ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Elektronik Kapı Dedektörü Nedir?

Kapı dedektörleri birçok yerde kullanılmaktadır. Kapı dedektörleri, planlanan yerler için özel olarak tasarlanmış arama dedektörleridir.  Bu dedektörler metal olarak bulunmaktadır. Işıklı ve sesli ikazlı çeşitleri de bulunmaktadır.  Kapı dedektörleri, kişinin üzerindeki bıçak, tabanca  gibi maddelerin kontrolü için kullanılmaktadır.

Elektronik Kapı Dedektörü Özellikleri Nelerdir?

Kapı dedektörü, enerji kesintisi olduğu zaman da hafızasında kayıtlı bilgileri saklayabilir. Dedektörlerin yerleri değiştiğinde otomatik olarak kendini kompanze edebilir. Giriş-çıkış yapan kişilerin sayısını sayabilen dedektörler de bulunmaktadır. Sistemin toplam ağırlığı ortalama 65 kg’dır. Dijital kapı dedektörlerinin hassasiyeti ayarlanabilir. Metal kapı dedektörleri çanta ve paketlerin kontrol edildiği x ray cihazları gibi x ışını ile çalışmamaktadır. Metal kapı dedektörleri elektromantik alan ile çalışmaktadır. İnsan sağlığına zararsızdır.

Elektronik Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır?

Kapı dedektörü sistemin güvenlik açığının olduğu yerlerin hemen girişlerine insanların ilk kontrol noktasında kullanılır. Kapı dedektörü 220 volt enerji ile çalışmaktadır. Enerji soketini 220 voltun bulunduğu her hangi bir prize bağladıktan sonra menü üzerinden istediğimiz hassasiyet seviyesi basitçe ayarlanabilir. Bu hassasiyet seviyelerini bazen insanların üzerinde taşıdıkları tehlikeli bir metal veya eşyaya karşı ayarlayabildiğimiz gibi bazen de değerli metaller ile ilgili bir tesis işletiyorsak ve bu değerli eşyaların dışarıya izinsiz çıkışlarını kontrol altına almak istiyorsak gerekli hassasiyet seviyelerini ayarladıktan sonra kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulmuş oluruz.